WSCHÓD SŁONCA NA PARKINGU NIEDALEKO BRATYSŁAWY – BEZCENNE

» Posted by on lis 4, 2012 in Foto, Podróże, Przygody Pandzi | 2 komentarze

WSCHÓD SŁONCA NA PARKINGU NIEDALEKO BRATYSŁAWY – BEZCENNE

Wschód słońca na parkingu.

Trasa do Toskanii

Przeglądałam sobie zdjęcia, które robiłam podczas moich samotnych podróżach do Toskanii małą Pandą. Trasa liczyła 1409 km w jedną stronę, jechałam sama, więc często zatrzymywałam się na odpoczynki.
Przy okazji, gdy trafiło mi się jakieś ładne miejsce i gdy miałam aparat na wierzchu, zrobiłam parę zdjęć.

“Toż to było czyste wariactwo” myślę sobie często o jeździe samochodem tak daleko i o tym, co przydarzyło mi się w czasie moich podróży: problemy z moimi “zdolnościami” jako kierowcy, namolni autostopowicze na przejściach granicznych, jazda bez klimatyzacji w straszliwy włoski upał, jazda przez całe Włochy bez tablicy rejestracyjnej (zgubiłam), moja pierwsza podróż w połowie kwietnia, czyli już bez opon zimowych, podczas gdy w austriackich Alpach spadło w tym okresie mnóstwo śniegu…

Jakoś zawsze wychodziłam bez szwanku z opresji. Samochód oraz kierowca okazywał się nie być nigdy aż tak zmęczony, żeby do wyznaczonego punktu nie dojechał. Gdy zgubiłam drogę, to albo zawróciłam i znalazłam właściwą albo pytałam się ludzi po włosku, po angielsku, również na migi z pewnym Austriakiem, który mówił tylko po niemiecku.

Aaaaaa, no tak, zapomniałam dodać, że jestem jak ostatni Mohikanin, bo jeżdżę bez nawigatora. W sumie potwierdzam to, że podróże kształcą, w szczególności, gdy jedziemy bez nawigatora:) Podróże utwierdziły mnie również w przekonaniu, że ŚWIAT JEST BARDZIEJ PRZYJAZNY, NIŻ TO MI SIĘ WYDAWAŁO.

Załączam parę zdjęć; na początku widnieją te, które zrobiłam w czerwcu tego roku. Jest to wschód słońca na parkingu nieopodal Bratysławy. Po prostu BEZCENNE, parafrazując słynne słowa z reklamy kart kredytowych MASTERCARD. Tam właśnie spałam, na parkingu stacji paliw w moim małym autku, bo z uwagi na koszty podróży zawsze spałam w aucie, zresztą podobnie jak i wielu podróżujących obywateli tzw. bloku wschodniego.

Było po piątej rano, przed oczami miałam budzące się słońce i budzące się do życia niebo z pierwszymi samolotami startującymi z lotniska. Piękny widok na początek nowego dnia w trasie…

Lecąc samolotem, byłabym w niecałe dwie godziny na miejscu, a tu jeszcze przede mną 1000 km samochodem… Ale jak chce się być niezależnym na odludziu we Włoszech, to bez samochodu ani rusz!

[envira-gallery id=”20306″]

2 komentarze

  1. Żyć pełnią życia i cieszyć się każdą chwilą. Szczęśliwego Nowego Roku.

  2. Tak… Zgadzam się na życie pełnią życia i cieszenie sie każdą chwilą.
    Dziękuję za życzenia i przepraszam, że odpisuję tak późno.
    Wszystkiego Dobrego i dla Ciebie

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.