Felice Anno Nuovo 2015

» Posted by on sty 2, 2015 in Foto, Ludzie, Muzyka włoska, Podróże | 8 komentarzy

Felice Anno Nuovo 2015

Felice Anno Nuovo 2015!

Felice Anno Nuovo – Szczęśliwego Nowego Roku dla miłośników Toskanii, czyli dla Ciebie, bo skoro jesteś na mojej stronie to znak, że tak jak ja kochasz piękne miejsca, do których Toskania niewątpliwie się zalicza.

Od pewnego czasu nieustannie się czymś zachwycam, a w tym roku dodatkowo po raz pierwszy od wielu lat zachwyciłam się świętowaniem Nowego Roku “Po Naszemu” organizowanym przez Volatum i Dobry Ogień. Taki Sylwester to coś, co dążące do nieskończoności albo, jak kto woli, dążące do świadomości tygrysy lubią najbardziej!

Z okazji Wigilii pisałam, że dla mnie najcenniejsze jest połączenie polskiego z włoskim i jestem z siebie dumna, że wprowadziłam włoski akcent na polskiego Sylwestra. Co prawda było już po czwartej rano, ale skoro pewnej sympatycznej Ewie udało się skłonić nas (niedobitki Sylwestrowej Nocy czyli Maria i dwie Wiole) do posłuchania i chóralnego podśpiewywania francuskiej piosenki pt. “PAROLES, PAROLES”, (którą zresztą ja znam tylko w wersji włoskiej) więc pomyślałam, że i mnie się uda.

I udało się! Jest to piękna pieśń o miłości do naszej Madre TerraMatki Ziemi. W wykonaniu włoskiego tenora, nadzwyczajnego Andrea Bocelli. Oklaski!                

Ale świetny początek roku! Andrea Bocelli śpiewa mi tak pięknie na mojej stronie, tak jakby to było w moim pokoju 🙂

Właśnie samozwańczo mianowałam się jego tłumaczem! Przetłumaczyłam dla siebie i dla Ciebie tę piosenkę. Proszę, obejrzyj, posłuchaj i przeczytaj… Może zgodzisz się ze mną, że ta piosenka “Canto della Terra” czyli Pieśń Ziemi jest niezwykle piękna?

Nie wiem, czy moje tłumaczenie to oddaje, ale słowa tej piosenki są CUDEM.

Si lo so
Amore che io e te
Forse stiamo insieme
Solo qualche istante
Zitti stiamo
Ad ascoltare
Il cielo
Alla finestra
Questo mondo che
Si sveglia e la notte è
Già così lontana
Già lontana

Guarda questa terra che
Che gira insieme a noi
Anche quando è buio
Guarda questa terra che
Che gira anche per noi
A darci un po’ di sole, sole, sole.

My love che sei l’amore mio
Sento la tua voce è ascolto il mare
Sembra davvero il tuo respiro
L’amore che mi dai
Questo amore che
Sta li nacosto
In mezzo alle sue onde
A tutte le sue onde
Come una barca che

Guarda questa terra che
Che gira insieme a noi
Anche quando è buio
Guarda questa terra che
Che gira anche per noi
A darci un po’ di sole
Sole!

Guarda questa terra che
Che gira insieme a noi
A darci un po’ di sole
Mighty sun
Mighty sun

Tak, wiem,
Miłość to ty i ja.
Może jesteśmy razem
tylko na chwilę
W ciszy,
słuchając nieba,
przy oknie
tego ŚWIATA, który
budzi się i noc jest
już tak daleko,
już daleko.

Spójrz na tę ZIEMIĘ,
która porusza się razem z nami,
nawet w ciemności.
Spójrz na tę ZIEMIĘ,
która obraca się dla nas,
aby dać nam trochę słońca, SŁOŃCA, SŁOŃCA!

Moja miłości, moja ukochana,
słyszę twój głos, gdy słucham szumu morza,
który brzmi jak Twój oddech
miłości, którą mnie obdarzasz,
tej miłości, która
ukryta jest
pośród morskich fal,
wśród wszystkich fal
jak łódka.

Spójrz na tę ZIEMIĘ,
która porusza się razem z nami,
nawet w ciemności.
Spójrz na tę ZIEMIĘ,
która obraca się dla nas,
aby dać nam trochę słońca,

SŁOŃCA!

Spójrz na tę ZIEMIĘ,
poruszającą się wraz z nami,
po to, by dać nam trochę słońca
Potężnego Słońca…
POTĘŻNEGO SŁOŃCA.

Chciałam być oryginalna i wymyślić jakieś bogate w treści życzenia noworoczne, ale że dostałam niezwykle piękne w swojej prostocie życzenia, więc, kompletnie zachwycona, cytuję je tutaj, na mojej stronie, podpisuję się pod nimi obiema rękami i przesyłam jako życzenia dla Ciebie. Niech się spełnia.

KOCHANI, PIĘKNEGO I DOBREGO NOWEGO 2015 ROKU. Błogości Wam życzę, która jest połączeniem miłości, spełnienia, obfitości i radości. Niech ten Nowy Rok będzie harmonijny, piękny, dobry. Niech znajdą się w nim okazje do wzruszenia, do zachwytów i do zadumy.

Dobry Ogień

Od siebie dodam, że życzę aby w Nowym Roku 2015, oprócz przyjaznych, pełnych radości, wspierających Cię, inspirujących, wspaniałych ludzi, takich na przykład, których spotkałam na przywitaniu Nowego Roku “PO NASZEMU”, towarzyszyło Ci to, co kochasz. Na przykład pasje, ulubione przedmioty albo kolory, wśród których czujesz się wyjątkowo!

Moim ulubionym kolorem na rok 2015 jest fiolet irysów, kwiatów które polubiłam całkiem niedawno, w maju ubiegłego roku.1 ikona IMG_2488

I kolor czerwonych maków. A wszystko to w złotych promieniach słońca, otoczone zielenią, kłosami dziko rosnącego zboża …[envira-gallery id=”29108″]

Aha, Ewo B. mam dla Ciebie ważny komunikat. Następnym razem, jak będziesz puszczać “Paroles, Paroles”, będę śpiewać! Ale nie po francusku. Dla mnie musi być włoska wersja tej piosenki, koniecznie! Będę ją śpiewać po włosku tak żarliwie, jak nikt nigdy dotąd w historii świata.

Do miłego zobaczenia w Nowym Roku!

8 komentarzy

 1. Saluti!
  Bardzo lubię Toskanię i Wlochy w ogóle więc nie mogę się oprzeć napisaniu tu choćby kilku słów. Dziękuję za piękne życzenia i dużo ciepła, nie tylko toskańskiego, które można znależć na tej stronie:-)
  Felice Anno Nuovo!
  Tutto Buono e Bello per Te!!!

 2. Ciao Violu
  Dzięki za miłe słowa, szczególnie o tym ciepełku, bo czasami odnosiłam wrażenie że zimny ponuraczek to właśnie ja. I chyba się zmienia, ocieplam się! Ogólnie świat się ociepla, nasza MADRE TERRA się nasłonecznia, a ja z NIĄ, opromieniam się słońcem i ocieplam 🙂 Wszystkiego DOBREGO w Nowym Roku, Violu
  Ciaoooo

 3. Buon Anno, Cara! Podoba mi się pomysł z otaczaniem się ulubionymi kolorami. 🙂

 4. Buon Anno, Gabrysia, la Grande GRANDE Forza Femminile 🙂
  Właśnie wpadło mi do głowy poszukanie włoskiej strony typu KOBIECA SIŁA, jest strona http://www.laforzadelledonne.it ale dotyczy tylko zapobieganiu przemocy wobec kobiet, domena http://www.laforzafemminile.it jeszcze jest wolna, na razie 🙂 Może masz apetyt na tę włoską domenę? Jasne, istnieje wiele blogów na ten temat, ale … nie ma jakiejś spójnej strony. Jeszcze poszperam. Możesz już przejąć wielki kawałek włoskiego kobiecego rynku 🙂
  Cieszę się, że podoba Ci się pomysł z kolorami, a Ty jaki kolor wybierasz na Twój najlepszy z dotychczasowych 2015 rok?

 5. Malinowy 🙂

 6. Gabrysiu! Cudnie! Malinowy czyli połączenie czerwonego z różowym – miłość, energia życia, seks, wrażliwość, empatia, same przyjemności… Mamma Mia! Ale to będzie cudny rok pod taką wspaniałą banderą malinową!

 7. Do you remember me? We have met in San Galgano. Good site you have here.. It’s difficult to find high quality writing like yours nowadays. I truly appreciate people like you!
  Greetings

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.